انتخاب عطر راهگشای یافتن رازهای شخصیت شناسی مردان

انتخاب عطر و شخصیت

انتخاب عطر راهگشای یافتن رازهای شخصیت شناسی مردان

انتخاب عطر همیشه برگرفته از شخصیت درونی فرد است. عطر معرف شخصیت ، احساسات و عواطف یک فرد است. ما به راحتی با استشمام رایحه عطر همیشگی شخصی میتوانیم به شخصیت و نگرش او پی ببریم. درست مانند لباس‌هایتان، فیلم‌هایی که دوست دارید، و آهنگی که بیشتر گوش می دهید، عطرتان نیز معرف  چگونگی رفتار شماست.

در این مقاله میخواهیم به صورت تخصصی به رفتارشناسی مردها و اخلاق و رفتارشان در انتخاب عطر بپردازیم. احساسات مردان و حس بویایی‌شان ارتباط تنگاتنگ و تأثیرگذاری به روی هم دارند و به نوعی مکمل رفتاری هم محسوب می‌شوند. حس بویایی یک مرد او را مستقیما به سمت بخشی از مغز هدایت می‌کند که با احساسات سروکار دارد، حتی می‌توان گفت انتخاب عطر  می تواند احساسات مرد را عریان کند.

انتخاب عطر مردانه

انتخاب عطر با تجارت زندگی شما رابطه تنگاتنگ دارد

رابطه مستقیم بویایی و احساسات منجر به این می‌شود تا بیان کنیم، که انتخاب عطر بدون دخالت یک عمر زندگی تقریبا غیر ممکن است. یک مرد عموماً عطری را برمی‌گزیند که با آن راحت است، و این انتخاب معمولاً بازتابی است از تجربیات و خصوصیات فردی او.

قدری این مساله را ساده‌تر توضیح می‌دهیم خیلی کم پیش می‌آید مردی عطر دریایی انتخاب کند و از شناکردن بدش بیاید. دلیل این امر بسیار واضح و روشن است، ما در هنگام انتخاب عطر دلخواه‌مان به عمق تجاربی می‌رویم که برایمان آشنا است و ما را به یاد جایی و یا احساسی خاص می‌اندازند.

البته خیلی احتمال دارد که  این دلیل انتخاب عطر برای ما واضح نباشد. یعنی احتمال آنکه دقیقاً ندانیم این عطر ما را یاد چه خاطره یا احساسی می‌اندازد زیاد است. چون بخشی از احساسات ما در بخش ناخودآگاه ذهن‌مان رخنه کرده است. با استشمام رایحه‌ای خاص و یا تجربه لحظه‌ای متفاوت به صورت غریضی در ما این خاطرات زنده می‌شوند. این خاطرات در گذشته‌های دور رخ داده‌اند مثل تجربه بوی خوش و امن مادر و یا در اعماق علایق خاص ما رخنه کرده‌اند مثل حس وحشی جنگل.

انتخاب عطر و تاثیر بر شخصیت

انتخاب عطر وسیله ای برای خودنمایی شخصیتی و بزرگ نمایی خصوصیات

در رابطه با اینکه انتخاب عطر می تواند خصوصیت بارز یک مرد را نشان دهد تقریباً به اطمینان رسیدیم و در این لحظه شکی بر این حقیقیت وجود ندارد. با این حال ممکن است یک مرد از عطری استفاده کند تا خصوصیتی که ندارد را بازتاب دهد.

در واقع برخی مردان شاید بخواهند به خاطر جبران کمبودی در شخصیت‌شان از عطر خاصی استفاده کند، مثل اینکه یک مرد از قصد بویی خشن استفاده کند تا کمبود مرد بودنش را جبران کند. یا اینکه مثلاً فلان شخص قدرتمند از این عطر استفاده می‌کند پس من هم باید از این عطر استفاه کنم ( ولو اینکه شیفته رایحه آن هم نشده‌ام) تا قدرتمند به نظر آیم.

باید خیال شما را راحت کنیم که تعداد همچین افرادی از جنس مذکر بسیار کم است. مردان به شکل باور نکردنی‌ای برخلاف بانوان خودشان هستند. شخصیت مردان برگرفته از عنصر غلیظ اعتماد به نفس و خودپسندی است پس خیال بانوان را تا حدی راحت کنیم که میتوانید به شخصیت شناسی از طریق سیستم انتخاب عطر اعتماد کنید.

انتخاب عطر مناسب

اما همیشه استثنا وجود دارد، بعضی از مردان از انتخاب عطر مورد علاقه خودشان خجالت می‌کشند بنابراین عطری که تایید شده را انتخاب می‌کنند حتی اگر از آن خوششان نیاید. خب بدیهی است، مشکل کمبود اعتماد به نفس همه جا نمود پیدا خواهد کرد حتی در فرایند انتخاب عطر دلخواه.

با این حال درصد اینگونه مردان به نسبت زنان بسیار کمتر است و مردان عمدتاً ترجیح می‌دهند عطر دلخواه خودشان را انتخاب کنند. با عطر مورد استفاده یک مرد می‌توان به راحتی  به خصوصیات فردی او پی برد، چون عطر در بیشتر مواقع همان چیزی است که خودشان هستند، و مثل نحوه دست دادن و راه رفتن به روح گره خورده است.

انتخاب عطر خوب

راز شخصیتی انتخاب عطر با رایحه های متنوع

انتخاب عطر با رایحه تند ارتباط آن با شخصیت مردان

همانطور که گفتیم  انتخاب عطر و رایحه های آن میتوانند بیانگر خصلتی خاص در فرد باشند. برای مثال خصوصیات کلی افرادی که به عطرهای تند علاقه مندند، اعتماد به نفس بالاست. این افراد مورد اعتماد بسیاری از مردم و دارای مدیریتی قوی و مؤثر در ارتباط با دیگران هستند. این افراد مدیری مدبر، باهوش و ریاست طلب هستند.

انتخاب عطر با رایحه ملایم و ارتباط آن با شخصیت مردان

برعکس انتخاب عطر با رایحه ملایم توسط افرادی اتفاق می افتد که به هیچ وجه خودخواه نیستند. این افراد به زندگی ساده‌تر می‌نگرند. مردانی که رایحه های ملایم را می‌پسندند زود و آسان نظرشان جلب می‌شود. تا حدی دمدمی هستند و حالت روحی‌شان بستگی به روز خوب و بد می‌شود. آن‌ها عاشق اعتماد هستند و صداقت و درستکاری اطرافیان برایشان در درجه اول قرار دارد.

انتخاب عطر ملایم

انتخاب عطر با رایحه شیرین  و ارتباط آن با شخصیت مردان

شیرین پسندها شوخ طبع ترین مردان هستند. مردانی که در انتخاب عطر به رایحه های شیرین گرایش دارند ترجیح می‌دهند زندگی ماجراجویانه در پیش بگیرند. این افراد در برقراری ارتباط بسیار قدرتمند هستند سریع با افراد دوست میشوند و با محیط‌های تازه زود خو میگیرند . مردان این دسته زود به همه اعتماد می‌کنند و دوستانی وفادار هستند.

انتخاب عطر با رایحه شیرین و ارتباط آن با شخصیت مردان

اما بیاییم به سراغ مردانی که همیشه حاوی رایحه ای تلخ هستند . آیا واقعا این افراد تلخند؟ مردان تلخ پسند جزو مصمم‌ترین افراد هستند. آن ها به سادگی هرچیزی را نمیپذیرند، اما اگر چیزی را انتخاب کنند و بپذیرند دیگر منصرف کردن آنان از این انتخاب سخت ترین کار دنیاست.

شروع برقراری ارتباط با مردان تلخ پسند سخت است، اما این دست افراد جزو وفادارترین مردان هستند. ثبات شخصیتی نقطه قوت شخصیت این مردان است. آن ها پای هر انتخاب و تصمیمی همیشه میمانند و برای رسیدن به اهدافشان هر تلاشی که لازم باشد را میکنند.

انتخاب عطر شیرین

انتخاب عطر با رایحه گرم  و ارتباط آن با شخصیت مردان

مردانی که در انتخاب عطرشان به رایحه های گرم گرایش دارند بسیار هدفمند و تلاشگر هستند. این افراد همیشه آماده رقابت هستند و قدر آنچه را که به دست آورده اند به خوبی میدانند.

خانم ها مراقب واکنش های عصبی مردان این دسته باشید. آقایانی که طبع گرم دارند احساساتی تر هستند و بنا به همین ویژگی رفتارهای آتشی و عصبی از خود بروز میدهند. مردان این دسته خانواده دوست، رفیقی مهربان و همراه سفر خوبی است.

انتخاب عطر با رایحه خنک  و ارتباط آن با شخصیت مردان

و در پایان علاقمندان به رایحه خنک یک مدیر قوی، خلاق و منصف اما زیرک هستند. این افراد به راحتی میتوانند برنامه ریزی کنند به گونه ای که هیچ زمان تلف شده ای باقی نماند. این افراد ماجراجو، مغرور و تلاشگر هستند اما با سیاست خوبی که دارند تمامی غرایض و رفتارهای خود را در جهت مثبت بروز میدهند و از خود شخصیتی محبوب و کاریزماتیک ارائه میدهند.

اطلاعات بیشتر و تکمیلی

اشتراک گذاری پست

دیدگاه (2)

 • تجهیزیار پاسخ

  جالب بود ! سپاس از اطلاعات تان !

  ۱۳۹۸-۰۲-۱۹ در ۱۲:۴۴
  • مديريت سايت پاسخ

   ممنون از حسن نظر جنابعالی.

   ۱۳۹۸-۰۲-۲۵ در ۱۴:۲۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


قابل توجه دوستان گرامی، با توجه به نوسانات شدید نرخ ارز و ناپایداری قیمت‌ها در بازار عطر، عملاً امکان بروزرسانی قیمت‌ها بصورت روزانه وجود نداشته و لازم است قبل از خرید، حتما موجودی و قیمت‌ها را استعلام نمائید.